search
top

Klubo istorija

Pradėjome veiklą 2006 metais. Tuo metu mūsų klubas vadinosi „Kauno Karališkoji Gvardija“. Siekėme atkurti anglų riterius, kovojusius Aženkūro mūšyje 1415 m.

 

Įgiję patirties ir žinių šioje veikloje, 2010 metais pakeitėme veiklos kryptį – pradėjome rekonstruoti tai, kas arčiau mūsų šaknų – XIV a. pab. – XV a. pr. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karius, taip pat Vytauto Didžiojo valdomos LDK buitį ir kultūrą.

 

Tai išties sunki užduotis, informacijos apie to laiko LDK karybą ir buitį nėra daug arba ji nėra lengvai pasiekiama. Įvairūs mėginimai pavaizduoti ar rekonstruoti LDK karius iki šiol susilaukė daug prieštaringų diskusijų. Mūsų tikslas – išties sudėtingas, tačiau mes galime pasidžiaugti, kad LDK buvo didelė valstybė, aprėpusi įvairias teritorijas, tautas, religijas bei tradicijas, kas kuria be galo daugiaspalvį vaizdinį, siūlo įvairus variantus ir smarkiai praplečia mūsų paieškų lauką. Tai skatina aktyvų bendradarbiavimą su kitais istorinės rekonstrukcijos klubais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Skaityti plačiau

top